Girls Track
  League Overall
  W L W L
Bellevue0000
Bothell0000
Eastlake0000
Inglemoor0000
Interlake0000
Issaquah0000
Juanita0000
Lake Washington0000
Liberty0000
Mercer Island0000
Mount Si0000
Newport0000
North Creek0000
Redmond0000
Sammamish0000
Skyline0000
Woodinville0000


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Wednesday, Mar 25
** POSTPONED **
Newport
Eastlake *


EstlkHS
** POSTPONED **
Inglemoor
Mount Si *


MtSiHS
** POSTPONED **
Skyline
Issaquah *


IssHS
** POSTPONED **
Redmond
North Creek *


NCHS
** POSTPONED **
Interlake
Sammamish *


** POSTPONED **
Juanita
Sammamish *


Thursday, Mar 26
** POSTPONED **
Bothell
Woodinville *


Woodinvl
** POSTPONED **
Liberty
Lake Washington *


** POSTPONED **
Mercer Island
Bellevue *


BlvuHS
Saturday, Mar 28
** POSTPONED **
Liberty Invite
Snohomish
Shorewood
Liberty *


LbrtyHS
** POSTPONED **
KM invite
West Seattle
W F West
University Prep
Todd Beamer
T Jefferson
Sumner
Stadium
Seattle Academy
Sammamish
Northwest
Mariner
Kingston
Kings
Kennedy Catholic
Fife
Federal Way
Elma
Eastside Cath
Crosspoint
Bonney Lake
Auburn MV
Kent Meridian *


French
** POSTPONED **
South Sound Frosh/Soph Preview
Juanita
Emerald Ridge
Rogers (Puy) *


Sparks
** POSTPONED **
Liberty Invite
Newport


Liberty Hi

Schedule:
Show Transportation

2019-20 Varsity Girls Track Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Sammamish Opponent  
Wed, Mar 25 Sammamish Interlake
        Postponed, new date to be determined
Wed, Mar 25 Sammamish Juanita
        Postponed, new date to be determined
Sat, Mar 28 KM invite
        Postponed, new date to be determined

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
Fri, Apr 3 Liberty
4:00 PM Away LbrtyHS
        Postponed, new date to be determined
Sat, Apr 4 Bellevue Invitational
Bellevue (Host)
10:00 AM Away BlvuHS
        Postponed, new date to be determined
Wed, Apr 22 Bellevue
4:00 PM Away BlvuHS
        Postponed, new date to be determined
* Wed, Apr 29 Juanita
4:00 PM Home SAMM
Sat, May 2 Sunny and 70
Lakewood (Host)
Archbishop Murphy
Cedarcrest
Chimacum
Cedar Park Chr. (Bothell)
Granite Falls
Ingraham
Kamiak
Kings
Lynden
Lummi Nation
Lynnwood
Meadowdale
Mountlake Terrace
Nooksack Valley
Port Townsend
Sammamish
Sehome
Away
Sat, May 2 Sunny and 70
Lakewood (Host)
Archbishop Murphy
Cedarcrest
Chimacum
Cedar Park Chr. (Bothell)
Granite Falls
Ingraham
Kamiak
Kings
Lynden
Lummi Nation
Lynnwood
Meadowdale
Mountlake Terrace
Nooksack Valley
Port Townsend
Sehome
Sammamish
10:00 AM Away LWHS
* Wed, May 6 Interlake
4:00 PM Away IHS
Fri, May 8 Brooks Liberty Twilight
Liberty (Host)
5:00 PM Away LbrtyHS

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 May 13, 4:15 PM
May 15, 4:15 PM
Sno-King 2A Sub District Championship at Cedarcrest High School
 May 20, 4:00 PM
May 22, 4:00 PM
2A District Meet at Lakewood High School