League
4A
2A/3A
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
Boys Cross Country
KingCo - 4A
   League  Overall
 WLWL
Issaquah1010
Woodinville1010
Redmond1010
Bothell0000
Eastlake0000
Inglemoor0000
Mount Si0000
Skyline0101
North Creek0101
Newport0101


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Tuesday, Sep 17
Final
Scored By: Gwen.Robertson
31Newport
27Issaquah *


Wednesday, Sep 18
Final
Scored By: Peter.Whitmore
45North Creek
18Redmond *


Final
Scored By: David.Weed
40Skyline
17Woodinville *


Final
Scored By: Shelby.Schenck
39Inglemoor
25Eastlake
67Bothell *


Final
Scored By: Brad.Barquist
37Mercer Island
21Interlake *


Final
Scored By: Brad.Barquist
50Juanita
15Interlake *


Final
Scored By: Brad.Barquist
15Mercer Island
47Juanita *


Final
Scored By: Mike.Hill1
20Lake Washington
36Bellevue *


Final
Scored By: Mike.Hill1
36Sammamish
23Bellevue *


Final
Scored By: Mike.Hill1
17Lake Washington
44Sammamish *


Saturday, Sep 21
Time TBD
Fort Steilacoom Invitational
Woodinville
W F West
Stadium
Spanaway Lake
Rogers (Puy)
Puyallup
Lake Washington
Juanita
Bonney Lake
Lakes *


FtSteil
Time TBD
Fort Steilacoom Invitational
Newport


FtSteil
Time TBD
Wenatchee XC Invite
Bothell
Wenatchee *


WWPP
Time TBD
Seaside Three Course Challenge
Eastlake


9:00 AM
Skyline
Mt Rainier
Kennedy Catholic
Kelso
Kamiakin
Hazen
Steilacoom *


StlcmHS
11:30 AM
Shelton
Sequim
Olympic
North Mason
North Kitsap
Nathan Hale
Klahowya
Kingston
Interlake
Granite Falls
Forks
Bremerton
Port Angeles *


Salt Creek
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2019-20 Varsity Boys Cross Country Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Woodinville Opponent  
Wed, Sep 11 Kingco Class Race Jamboree
* Wed, Sep 18 Woodinville 17 Skyline 40

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
Sat, Sep 21 Fort Steilacoom Invitational
Lakes (Host)
Away FtSteil
* Wed, Sep 25
Newport (Host)
Redmond
Woodinville
4:00 PM Away KelseyCr
Sat, Sep 28 Bellevue Invite
Bellevue (Host)
Bainbridge
Cashmere
Eastmont
Hazen
Kamiakin
Kingston
Monroe
Mt. Spokane
Port Angeles
Sammamish
Squalicum
Woodinville
West Valley (Spokane)
9:00 AM Away Sammamish
Sat, Oct 5 Nike 13th Annual Twilight Invitational
Marysville-Getchell (Host)
2:45 PM Away CdrcrstG
* Wed, Oct 9
Mount Si (Host)
Bothell
Issaquah
North Creek
Woodinville
4:00 PM Away MtMeadow
Sat, Oct 12 Hole in the Wall
Lakewood (Host)
Jesuit, OR
University Prep.
Auburn Mountainview
Arlington
Blaine
Bainbridge
Bellevue
Bothell
Bush
Crosspoint
Camas
Cascade
Chelan
Cheney
Cleveland
Cashmere
Central Kitsap
Cedar Park Chr. (Bothell)
Columbia River
Eastside Catholic
Eastlake
Eastmont
Eisenhower
Elma
Ellensburg
Ferndale
Foster
Franklin
Gig Harbor
Garfield
Glacier Peak
Hockinson
Inglemoor
Ingraham
Interlake
Issaquah
Juanita
Kelso
Kings
Klahowya
Kingston
Kentridge
Lynden Christian
Lakeside
Liberty
Lynden
Lake Stevens
Lake Washington
Lynnwood
Mount Baker
Meadowdale
Mercer Island
Medical Lake
Monroe
Marysville-Pilchuck
Mount Rainier
Mount Si
Mountlake Terrace
Mount Vernon
Newport
Northwest
North Kitsap
Nooksack Valley
O\'Dea
Overlake
Orcas Island
Port Angeles
Prairie
Port Townsend
Renton
Roosevelt
Rogers (Puyallup)
Seattle Academy
Seattle Christian
Sammamish
Sehome
Shelton
Skyline
Sequim
Snohomish
Squalicum
Stanwood
Sedro-Woolley
Tahoma
Wilbur-Creston
Woodinville
Wapato
West Seattle
Walla Walla
9:00 AM Away LWHS
* Wed, Oct 16 Eastlake
4:00 PM Away BeaverLk
Sat, Oct 26 Sub Varsity Invitational
Bellevue (Host)
Bothell
Eastlake
Interlake
Inglemoor
Issaquah
Juanita
Liberty
Lake Washington
Mercer Island
Mount Si
Newport
North Creek
Redmond
Sammamish
Skyline
Woodinville
11:00 AM Away SammStPk

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 Nov 2, 12:00 AM4A Kingco Championship Meet at Lake Sammamish State Park
 

Copyright 2007-2016 CTLAthletics.com
Advertising Privacy Policy