League
1A
sch:Chelan
Chelan Mountain Goats
215 W. Webster Ave.
PO Box 129
Chelan, WA   98816

Boys

Baseball
Basketball
Football
Golf
Soccer
Tennis
Track
Wrestling
X-Country
Girls

Basketball
Soccer
Softball-Fastpitch
Volleyball
Chelan
Boys Sports:   Football   X-Country   Basketball   Wrestling   Baseball   Golf   Soccer   Tennis   Track 
Girls Sports:   Soccer   Volleyball   Basketball   Softball-Fastpitch 
Post Season Search Login | Register | Contacts
Boys Wrestling
Caribou Trail -
   Conf.  Overall
 WLWL
Chelan2021
Cascade1111
Cashmere1111
Omak0000
Okanogan0202


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Tuesday, Dec 12
 
Cle Elum Duals
Kittitas
Cle Elum *


Final
Scored By: Dominique.Coffin
38Chelan
27Cascade *


Final
Scored By: Ken.Hoyt1
24Okanogan
30Cashmere *


Final
Scored By: Dominique.Coffin
11Okanogan
51Cascade *


Final
Scored By: Ken.Hoyt1
60Chelan
24Cashmere *


Friday, Dec 15
6:00 PM
Non-League Double Dual
Kittitas
Cle Elum
Cascade
Cashmere *


RDG
Saturday, Dec 16
10:00 AM
Warden
Sultan
Quincy
Omak
Mount Baker
Lake Roosevelt
La Center
Connell
Columbia (Bur)
Cle Elum
Cascade
Cashmere *


RDG
10:00 AM
Wilbur-Creston
Tonasket
Selkirk
Republic
Pateros
Okanogan
Liberty Bell
Kittitas
Kettle Falls
Eastmont
Chelan
Brewster
Almira/Coulee
Oroville *


CTA
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2017-18 Varsity Boys Wrestling Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Chelan Opponent  
Wed, Nov 29 Okanogan Jamboree
Fri, Dec 1 Chelan 11 Deer Park 63
Sat, Dec 2 Deer Park Invite
Chelan 40 Deer Park (Host) 0
Cheney 116
Colville 134
Chewelah 44
Clarkston 0
Freeman 84
Lakeside (9 Mile) 96
Mead 263
Mt. Spokane 190
Newport (Newport) 4
Riverside 23
Shadle Park 43
West Valley (Spokane) 0
Sat, Dec 9 As Iron Sharpens Iron
Chelan 189 Bellevue Christian (Host) 59
Cle Elum 29
Concrete 111
Davenport 0
Friday Harbor 35
Nooksack Valley 74
Rainier 134
South Whidbey 75
* Tue, Dec 12 Chelan 38 Cascade 27
* Tue, Dec 12 Chelan 60 Cashmere 24

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
Sat, Dec 16 Oroville Tournament
Oroville (Host)
Almira-Coulee-Hartline
Brewster
Chelan
Eastmont
Kettle Falls
Kittitas
Liberty Bell
Okanogan
Pateros
Republic
Selkirk
Tonasket
Wilbur-Creston
10:00 AM Away CTA
* Tue, Dec 19 Cashmere
6:00 PM Away Okanogan
        @ Okanogan HS (Mat 1)
* Tue, Dec 19 Okanogan
6:00 PM Away DG
        Mat 2
Wed, Dec 27 Royal City Tournament
Royal (Host)
10:00 AM Away
Sat, Dec 30 Chelan Goats New Year Classic
Chelan (Host)
Cle Elum
Hoquiam
Okanogan
Pateros
Royal
10:00 AM Home CHS
* Thu, Jan 4 Cascade
6:00 PM Home RDG
* Thu, Jan 4 Omak
6:00 PM Home RDG
        Mat 2
Sat, Jan 6 Hoquiam Invitational
Hoquiam (Host)
Aberdeen
Cle Elum
Chelan
Clover Park
Elma
Foss
Liberty
Mountlake Terrace
Muckleshoot Tribal School
North Beach
Port Angeles
Raymond
South Bend
Toledo
Tenino
Winlock
Willapa Valley
Away HHS
Sat, Jan 6 Riverside Classic
Riverside (Host)
Chelan
North Central
Selkirk
9:00 AM Away
Sat, Jan 6 Cascade Invite
Cascade (Host)
Chelan
Eastmont
East Valley (Yakima)
Okanogan
7:00 PM Away CHS
Wed, Jan 10 Tonasket
7:00 PM Away HSGYM
Sat, Jan 13 Sgt Norton Memorial Tourney
Rainier (Host)
Adna
Bellevue Christian
Chelan
Castle Rock
Forks
Kiona Benton
Kalama
Klahowya
Lake Roosevelt
Mount Baker
Montesano
Mabton
Nooksack Valley
Ocosta
Pateros
Tenino
Vashon Island
Away
* Tue, Jan 16 Omak
6:00 PM Away CHS
        Mat 2
* Tue, Jan 16 Okanogan
6:00 PM Home CHS
        Mat 1
Wed, Jan 24 Warden
7:00 PM Away

Post Season (If Qualified)

Post Season schedule is not yet available.
 

Copyright 2007-2016 CTLAthletics.com
Advertising Privacy Policy