League
1A
Boys Sports:   Football   X-Country   Basketball   Wrestling   Baseball   Golf   Soccer   Tennis   Track 
Girls Sports:   Soccer   Volleyball   Basketball   Softball-Fastpitch   Tennis 
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
Caribou Trail Boys Cross Country Schedule
Home   |   Schedule   |   Standings   |   Photos

Schedule:
Saturday, September 7, 2019
  Visitor Home Time  
Ellensburg Invitational Relays 11:00 AM
Cascade
Ephrata
Ellensburg IreneRhi
Saturday, September 14, 2019
  Visitor Home Time  
Manson Invite
Cashmere
Omak
Manson Wapato Poi
2019 Highlander Invitational 9:30 AM
Chelan
Cheney
Eastmont
Ephrata
Gonzaga Preparatory School
Mead
Moses Lake
Mt. Spokane
Pullman
Rogers (Spokane)
Wenatchee
West Valley (Spokane)
Shadle Park SPHS
       B9th @ 9:30; G9th @10; B10th@10:30 JVG@11; B11th@11:30;Var G@12; B12th@12:30;WC 1pm;Awards ~1:30
Saturday, September 21, 2019
  Visitor Home Time  
Wenatchee Invite
Cashmere
Ellensburg
Moses Lake
Omak
Wenatchee WWPP
South Whidbey Invite
Arlington
Burlington-Edison
Blaine
Cascade
Cascade
Cedar Park Chr. (Bothell)
Everett
Edmonds-Woodway
Kings
Lakewood
Lake Stevens
Meridian
Nooksack Valley
Oak Harbor
Peninsula
Shorecrest
Sultan
Shorewood
Sedro-Woolley
South Whidbey SWHS
Battle of the 509 3:00 PM
Gonzaga Preparatory School
Mead
Mountlake Terrace
Okanogan
Prosser
Pullman
Rogers (Spokane)
Cheney Fariways G
Tuesday, September 24, 2019
  Visitor Home Time  
Okanogan Invitational 4:30 PM
Cashmere
Cascade
Omak
Okanogan OKVC
Saturday, September 28, 2019
  Visitor Home Time  
Kings Cross Invite
Chelan
Edmonds-Woodway
Kings
Bellevue Invite 9:00 AM
Bainbridge
Cashmere
Eastmont
Hazen
Kamiakin
Kingston
Monroe
Mt. Spokane
Squalicum
West Valley (Spokane)
Bellevue Sammamish
Connell XC Invite 11:45 AM
Ephrata
Othello
Okanogan
Toppenish
Connell
Tuesday, October 1, 2019
  Visitor Home Time  
Chelan Invite 3:30 PM
Cashmere
Omak
Chelan LCStPk
Saturday, October 5, 2019
  Visitor Home Time  
Can-Am Invite 10:45 AM
Okanogan
Omak
Kettle Falls
Leavenworth Ski Hill Invite 12:00 PM
Cashmere
Eastmont
Forks
Moses Lake
Prosser
Quincy
Selah
Toppenish
Cascade LSKI
Nike 13th Annual Twilight Invitational 2:45 PM
Lakeridge, OR

Southridge, OR
University Prep.
Auburn
Archbishop Murphy
Arlington
Bellevue
Blaine
Bush
Cascade
Cedarcrest
Chelan
Decatur
Enumclaw
Evergreen
Everett
Edmonds-Woodway
Foster
Franklin Pierce
Forest Ridge
Glacier Peak
Highline
Ilwaco
Inglemoor
Interlake
Kamiak
Kiona Benton
Kelso
Kings
Kingston
Kentridge
Kentwood
Liberty Bell
Lynden Christian
Lakewood
Lake Stevens
Lynnwood
Mariner
Meadowdale
Meridian
Mercer Island
Monroe
Marysville-Pilchuck
Mount Si
Northwest Christian (Lacey)
Northwest
North Mason
North Creek
North Thurston
Nooksack Valley
Orcas Island
Prosser
Pope John Paul II
Port Townsend
Roosevelt
Seattle Academy
Shorecrest
Sammamish
Sehome
Skyline
Steilacoom
Sultan
Snohomish
Squalicum
Stanwood
Shorewood
Toppenish
Tyee
Three Rivers Christian
Wahluke
Woodinville
West Seattle
Marysville-Getchell CdrcrstG
Wednesday, October 9, 2019
  Visitor Home Time  
Omak Invitational 4:30 PM
Okanogan
Omak East Side
Saturday, October 12, 2019
  Visitor Home Time  
* Hole in the Wall 8:00 AM
Jesuit, OR
University Prep.
Auburn Mountainview
Arlington
Blaine
Bainbridge
Bellevue
Bothell
Bush
Crosspoint
Camas
Cascade
Chelan
Cheney
Cleveland
Cashmere
Central Kitsap
Cedar Park Chr. (Bothell)
Columbia River
Eastside Catholic
Eastlake
Eastmont
Eisenhower
Elma
Ellensburg
Everett
Ferndale
Foster
Franklin
Gig Harbor
Garfield
Glacier Peak
Hockinson
Inglemoor
Ingraham
Interlake
Issaquah
Juanita
Kelso
Kings
Kingston
Klahowya
Kentridge
Lynden Christian
Lakeside
Liberty
Lynden
Lake Stevens
Lynnwood
Mount Baker
Meadowdale
Mercer Island
Medical Lake
Monroe
Marysville-Pilchuck
Mount Rainier
Mount Si
Mountlake Terrace
Mount Vernon
Newport
Northwest
North Kitsap
Nooksack Valley
O\\\'Dea
Overlake
Orcas Island
Port Angeles
Prairie
Port Townsend
Renton
Roosevelt
Rogers (Puyallup)
Seattle Academy
Seattle Christian
Sammamish
Sehome
Shelton
Skyline
Snohomish
Squalicum
Sedro-Woolley
Tahoma
Wilbur-Creston
Woodinville
Wapato
West Seattle
Walla Walla
Lakewood LWHS
Moses Lake Invite 10:00 AM
Ephrata
Okanogan
Omak
Pasco
Toppenish
Moses Lake BHSP
Tuesday, October 22, 2019
  Visitor Home Time  
Cashmere
Cascade Enchantmen 4:00 PM
* Omak
Okanogan CVSC 4:00 PM
Tuesday, October 29, 2019
  Visitor Home Time  
District 6-CTL Championship TBD
Cascade
Chelan
Okanogan
Omak
Cashmere WWPP
Saturday, November 9, 2019
  Visitor Home Time  
State XC
Chelan
Pasco



Copyright 2007-2016 CTLAthletics.com
Advertising Privacy Policy